27 października 2016

KOSMETYCZNE ODKRYCIA #4 - Intensywnie nawilżające mleczko do ciała z Yves Rocher

balsam do bardzo suchej skóry
Za oknami jesień: pora kolorowych liści, kasztanów, kałuż na chodnikach, gorącej herbaty, ale także... sezonu grzewczego, a co za tym ostatnim idzie - odwodnionej skóry. Niestety mimo usilnego nawilżania się wewnętrznie i zewnętrznie moje nogi i ręce stały się szorstkie i przesuszone. Smarowanie ich standardowym balsamem nie pomagało. Wtedy Mama poleciła mi aloesowe mleczko do ciała z Yves Rocher, które u niej bardzo dobrze się spisało. Jesteście ciekawe czy mi pomogło? Zapraszam do dalszej części wpisu! :)

21 października 2016

KUPUJ ŚWIADOMIE! #1 - Analiza składów szamponów dla dzieci

najlepszy szampon dla dzieci
Dzisiaj trochę nietypowy temat, gdyż nie będę niczego recenzować, ani testować, ale tym razem uświadamiać. A dokładniej na temat tego co znajduje się w szamponach dla dzieci. Sama dziecka nie posiadam, a nawet nie planuję, ale z pewnością wielu z was jest rodzicami (a jeśli nie to znacie innych rodziców). Jak wiadomo dzieci wymagają dużo delikatniejszej pielęgnacji, więc bardzo ważne jest to jakie produkty kosmetyczne dla nich wybieracie. Czasami sama dla siebie kupuję szampony dla dzieci, właśnie ze względu na to, że powinny być dużo łagodniejsze i nie powinny podrażniać. A jak jest w rzeczywistości? Przeczytacie w dalszej części wpisu! :)


17 października 2016

ZAMIENNIKI KULTOWYCH PRODUKTÓW #1 - Gumka typu "Invisibobble" z Rossmanna

ozdoby do włosów


Zazwyczaj dosyć sceptycznie podchodzę do wszelkich produktów typu "must have" i hitów blogosfery urodowej. Tak samo było z gumkami do włosów Invisibobble. Jak dla mnie są one prostu brzydkie i wyglądają jak kabel od słuchawki telefonu ;P Zainteresowałam się nimi dopiero, kiedy to w trosce o moje końcówki zaczęłam upinać włosy na noc, a rano... budziłam się z odgnieceniami w miejscu gdzie była gumka. Mimo intensywnego rozczesywania ślad pozostawał, a na dodatek przy ściąganiu frotki traciłam zawsze garść włosów, które się w nią wplątały. Szukałam wtedy ratunku, którym mogłyby być sprężynki Invisibobble, jednak obawiałam się czy szał na nie rzeczywiście jest spowodowany ich cudownymi właściwościami, czy tylko przelotną modą. Na szczęście z pomocą przyszedł Rossmann, gdzie można znaleźć tańsze zamienniki tych gumek sprzedawanych pod marką For Your Beauty. Jesteście ciekawe jak się sprawdziły? Zapraszam do dalszej części wpisu :)


11 października 2016

TESTOWANE NA MNIE #5 - Mycie twarzy mlekiem

domowe sposoby na trądzik
Mycie twarzy produktem spożywczym z początku może wydawać się nieco dziwne i nienaturalne. Jak to tak nakładać na twarz coś, co w każdy poranek zjadamy z ulubionymi płatkami? Pomysł mycia ciała mlekiem nie jest jednak nowy. Już w starożytności w mleku kąpała się słynąca z wiecznej urody Kleopatra. Ja stosuje mleko zamiast toniku i od jakiegoś czasu jest dla mnie niezastąpionym kosmetykiem. Jeśli jesteście ciekawe w jaki sposób myje twarz mlekiem i jakie są tego efekty zapraszam do dalszej części wpisu. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...